Lot 57
Stanislav Lolek (1873 - 1936) NA LOĎCE

Kolem 1910
olej, plátno
51 x 69 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Lolek St.

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Loďka na vodě uprostřed letního dne reflektuje příklon k impresionismu, ke kterému Stanislav Lolek inklinoval. V předloženém díle mistrně zužitkoval svůj pobyt na mnichovské akademii, kde začal pracovat se světlem v přírodě, zejména v lesních interiérech.