12 000 CZK
| 500 EUR
Lot 52
MOŘSKÉ POBŘEŽÍ
1904
barevná suchá jehla, papír
37,5 x 35 cm (v x š)
sign. vpravo dole: F. Šimon Paříž 1904
Vyvolávací cena
Virtuozní grafická práce představuje ukázku z období pobytu v Paříži (1904-1914), kdy se autor stal členem Société de la gravure en couleurs. V technice se projevují tendence francouzských impresionistů a bravurní řemeslná technika. František Tavík Šimon byl členem SVU Mánes a spoluzakladatel sdružení Hollar. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.