Lot 221
Milan Dřímal (1974) VZPOMÍNKA NA DRUHÝ DEN

2024
tisk, papír
56 x 40,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Milan Dřímal 24

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR

Tato grafika je v podstatě monotypem, (signováno jako dvoukusový náklad). Dílo dokládá současný autorův směr, tedy kombinaci několika různorodých materiálů i technik použitých pro výsledný soutisk. Konečný obraz autor v tomto případě doslova nachází a sestavuje, než aby ho cíleně tvořil. Zdánlivě nesourodé prvky tak tvoří jakousi vizuální rekonstrukci „vzpomínání si“ jako mentálního procesu, kdy se z mlhavé až vesmírné abstrakce vynořují konkrétní, více či méně jasné fragmenty (fotorealistické oko, či část gramodesky). Druhý exemplář tohoto díla byl vystavován tento rok (2024) v galerii Port 1560 v Českém Krumlově v rámci výstavy „BYTOSTI“ Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, jehož je autor členem. Milan Dřímal v hlubotiskové dílně prakticky vyrůstal a po absolvování Střední průmyslové školy grafické (Hellichova) pokračoval v tiskařině pod vedením svého otce Pavla, který převzal klientelu zesnulého strýce Pegrassiho a rozšířil ji o další desítky umělců různých generací. (Např. Anderle, Bauch, Born, Boštík, Bouda, Brunovský, Čechová, Demel, Hašková, Pešicová, Sivko, Sklenář, Synecká, Tomanová, Vodrážka, Zrzavý). Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.