Lot 69
MARABU

Kolem 1910
glazovaná keramika
26 cm (v)
značeno zespodu razítkem: BECHYNĚ

Vyvolávací cena
6 500 CZK
   |   271 EUR

Půvabná keramická soška marabu s žábou s číselným označením 201. Tradice výroby keramiky v Bechyni sahá do 16. století, což souvisí s nalezišti hlíny v okolí tohoto jihočeského města. První keramická škola zde byla založena v roce 1884 jako první česká keramická škola na území Rakousko-Uherska k vyučení kamnářů, hrnčířů a malířů keramiky. Na její tradici v současnosti navazuje Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně. Celoplošně malováno stékavými glazurami. Výborný stav.