Lot 164
Jaroslav Grus (1891 - 1983) KYTICE NA OKNĚ

1960
olej, lepenka
99,5 x 70,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Grus

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR

Jaroslav Grus studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. Díky stipendiu navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, která je soustředěná především na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu. Linie a pasty kladené v suverénním tempu překračují rámec konvenčního zátiší a zachycují atmosféru prosluněného dne.