Lot 59
Jaroslav Panuška (1872 - 1958) KVETOUCÍ LOUKA

Kolem 1910
olej, lepenka
22 x 32 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Panuška

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR

Jaroslav Panuška patří k čelním představitelům Mařákovy krajinářské speciálky. Vštípil si zde virtuozní styl a také schopnost pravdivě vystihnout náladu a duši krajiny tak, jak to Julius Mařák po svých žácích vyžadoval. Hra barevných skvrn v předloženém díle Kvetoucí louka naplňuje tuto Mařákovu vizi a i v poměrně komorním formátu působí živě a dynamicky.