Lot 49
Josef Král (1877 - 1914) KRAJINA S RYBNÍKEM

Kolem 1900
olej, lepenka
34,5 x 41 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Král

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR

Josef Král studoval na akademii u Julia Mařáka a později u Rudolfa von Ottenfelda. Získal cestovní stipendium a maloval v Německu i Francii. Na cestách se věnoval především malbám prostředí s lodní dopravou a železnicí, ale v domacím prostředí maloval líbezné atmosférické krajiny s vesnickými domky, říčkami a stromy v podvečerním světle. Podzimní krajina s rybníkem patří mezi vzorné ukázky jeho stylu.