Lot 35
Michael Haubtmann (1843 - 1921) KRAJINA S ALPSKÝM JEZEREM

1896
olej, plátno
68,5 x 91,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: M Haubtmann 1896

Vyvolávací cena
80 000 CZK
   |   3 333 EUR

Michael Haubtmann byl německý krajinář, žák Maxe Haushofera. Vystudoval práva, ale v roce 1869 se vzdal této profese a odstěhoval se do Mnichova. Živil se jako krajinář. Jeho práce jsou k vidění především ve střední Evropě, zejména v Německu a v Rakousku. Stal se mistrem romantické krajinomalby a spolu s Juliem Mařákem byl v tisku hodnocen, že převyšuje niveau soudobého trhu s uměním. Krajina s alpským jezerem prozrazuje jeho lásku ke krajině protkané vodou, kterou maloval stále. Práce s kompozicí - zejména s volbou stafážem architektury kostelíka zastřeného stromy a měkkým zlatým světlem v krajině bravurně dotváří atmosféru celé situace.