Lot 201
Jaroslav Serpan (1922 - 1976) K21

1975
malba, koláž, plátno
50 x 65 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Serpan

Vyvolávací cena
50 000 CZK
   |   2 083 EUR

Jaroslav Serpan byl česko-francouzský malíř, básník, spisovatel a matematik. Byl prohlášen za nezvěstného 17. května 1976 po horské túře provedené v Ariège v Pyrenejích a jeho tělo bylo nalezeno až v květnu roku 1981. Pohyboval se v úzkém kruhu Andrého Bretona a postupně přešel od surrealismu k informelu. Předložená poloha jeho díla je inspirována pop-artem, který Serpan dadaisticky vrší na plátno formou koláže a buduje nevyřčený příběh.