Lot 88
Gustav Macoun (1889 - 1934) JARNÍ KRAJINA

Kolem 1920
olej, plátno
95 x 108 cm (v x š)
sign. vlevo dole: G. Macoun

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR

Gustav Macoun patřil mezi malíře, u nichž se touha po malování projevovala již od raného dětství. Po absolvování základního vzdělání se učil u Aloise Kalvody a Antonína Slavíčka. Jarní krajina patří ke zdařilým ukázkám jeho záznamů české krajiny s nádechem impresionismu a vyniká živostí tahů a autentickou barevností.