Lot 94
Grzegorz Mendoly (1898 - 1966) DÍVKA V KROJI

1. polovina 20. století
olej, plátno, lepenka
38,5 x 50 cm (v x š)
sign. vpravo nahoře: prof. G. Mendoly

Vyvolávací cena
16 000 CZK
   |   667 EUR

Mendoly Grzegorz Steffanow byl malířem bulharského původu studoval na krakovské akademii. V letech 1938-1939 vystavoval ve Varšavě, Poznani a Bydhošti. Malíř tvořil především portréty krojovaných lidí a krajiny a o jeho životě je známo jen málo.