Lot 32
Ernst Willers (1802 - 1880) Z OKOLÍ ŘÍMA

1843
olej, plátno
106 x 155,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: E Willers Roma 1843

Vyvolávací cena
80 000 CZK
   |   3 333 EUR

Ernst Willers byl krajinářem a vzdělával se v Düsseldorfu u Ludwiga Pose a v Drážďanech u Johanna Christiana Clausena Dahla. V letech 1835 - 1863 studoval v Římě. V této době vznikla série atmosférických romantických krajin z okolí Říma, kde se v idealizované krajině zalité podvečerním světlem pohybují pasáčci ovcí.