Lot 47
Alfons Mucha (1860 - 1939) PÍRKO

Kolem 1900
mosaz
45 x 19,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Mucha

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Velmi vzácná ukázka reliéfní plastiky z mosazi od významného představitele secese, Alfonse Muchy. Jedná se o prostorovu variaci na autorovo známé dílo Pírko, které spolu s Petrklíčem tvořilo párové obrazy. Kompozici určuje figura ženy z profilu držící v ruce pírko, která je rámována secesním dekorativním ornamentem typickým pro směr secese a zvýrazňující tvář ženy. Jednalo se patrně o zakázku na míru určenou k výzdobě interiéru. Nová soklová adjustace.