Lot 75
Ferdiš Kostka (1878 - 1951) (připsáno) ČEPÁK STUPAVA

Počátek 20. století
glazovaná keramika
34 cm (v)
značeno: ST.

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR

Velký čepák je zručnou a vzácnou ukázkou stupavské keramiky s loveckým figurálním výjevem. Pod uchem psáno G.E. 760 a značkou ST. Podstatným přínosem keramické tvorby západního Slovenska bylo obohacení habánsko-slovenské tradice o novou lidovou formu, která vznikla přetvořením slavné Holičské keramiky. Dobrý stav, praskliny na jedné straně čepáku.