Lot 60
Alois Kalvoda (1875 - 1934) BŘÍZY NA PODZIM

Kolem 1905
akvarel, karton
13 x 17 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Al-Kalvoda

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   167 EUR

Alois Kalvoda měl přirozený cit pro kolorit krajiny a patří mezi vyhledávané žáky Mařákovy krajinářské speciálky. Skica podzimních bříz v měkkém chladném světle prozrazuje jak jeho lehkou melancholičnost tak snahu pojímat i poměrně prostou krajinu velmi dekorativně s volnějšími konturami. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.