Lot 11
Aegidius Sadeler (1570 - 1625) BARTHOLOMEUS SPRANGER A CHRISTINA MULLER

1600
mědirytina, papír
Rozměr listu 29,5 x 41,5 cm (v x š)
sign. slovně v textu: Egid. Sadeler

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Aegidius Sadeler patřil mezi mistry grafického řemesla v období manýrismu a patřil k dvorním umělcům na dvoře Rudolfa II. Grafický epitaf, který je věnován Sprangerovi a jeho zesnulé ženě Christině není jen opisnou podobiznou obou manželů, nýbrž v pravém smyslu pochopení konečnosti života, zamyšlením a schopností tvořit díla, která smrt dokáží překonat. Rámováno pod sklem.