Lot 23
BAROKNÍ KONZOLOVÝ STŮL

1. polovina 18. století
zlacené dřevo, mramor
91 x 110 x 43 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Bohatě vyřezávaný pozdně barokní konzolový stůl se stylizovaným florálním dekorem zhuštěným kolem centrální rokaje a na bocích. Dole trnož s již asymetrickou řezbou ohlašující přerod barokního stylu v manýrističtější rokoko. Nahoře deska z tmavě fialového mramoru s pestrou kresbou kamene. Velmi kvalitně zpracovaný konzolový stůl představuje dramatickou a přesto elegantní reprezentaci pozdně barokního Říma. Výborný stav zachování.