Lot 137
Cyril Chramosta (1908 - 1990) Z POUTI

1943
olej, plátno
50,5 x 59,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Chramosta 43

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Bohatá malířská a grafická tvorba husineckého rodáka Cyrila Chramosty je plna rázovité vitality jihočeského života. Barvitý kolorit a rytmus krajiny šumavského podhůří se promítá i do malby z válečných let s motivem maminky, která dítku nese grošovaného koníka. Cyril Chramosta hledal stále nové motivy, které mapovaly různé veselice a motivy z života na vesnici, kam promítal svůj rázovitý a optimistický styl. Jedná se o vzácné rané dílo z pozůstalosti autora.