Lot 117
Jaroslav Panuška (1872 - 1958) VYHLÍDKA V ZIMĚ

30. léta 20. století
olej, karton
49 x 70 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Panuška

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

Jaroslav Panuška od svého učitele Julia Mařáka zcela přijal virtuozní krajinářský styl. Vynikal ve autentickém zobrazování různých nálad a světelných situací v krajině, což nahrávalo i jeho snahám vytvářet pohádkové krajiny plné strašidel, vodníků a kostlivců. Panuška celoživotně lnul láskou k přírodě a prosté motivy z volné krajiny začal malovat již na pražské Akademii kolem roku 1893.