Lot 133
Oldřich Blažíček (1887 - 1953) VESNICKÉ DOMKY

30. léta 20. století
uhel, akvarel, karton
30,5 x 42 cm (v x š)
sign. vpravo dole: O. Blažíček

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Vesnické domky na Vysočině jsou typickou ukázkou rukopisu Oldřicha Blažíčka, který byl malířem plenéru, ve všech ročních dobách maloval pod širým nebem přímo pod vyhlédnutým záběrem. V předložené krajině s vesnickými domky se věnoval tiché trajině, ponořené do tajícího sněhu. Je zachycená vláčnými plynulými tahy, vyzařuje z ní klid a očekávání přicházejícího jara, nejspíše se jedná o motiv z malířovy rodné Vysočiny. Konzultováno s PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou.