Lot 255
Aleš Lamr (1943) VELKÝ KLOBOUK

2007
olej, plátno
40 x 35 cm (v x š)
sign. nahoře uprostřed: A Lamr 07

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR
Dosažená cena
21 000 CZK
   |   875 EUR

Aleš Lamr pochází z Litovle, z rodiny keramiků a kamnářů. Učil se scénografii u brněnského profesora J.A. Šálka, který mu dal vhled do nejrůznějších technik. V díle Velký klobouk je patrná jeho snaha experimentovat a vnášet do děl barevnou pestrost, optimismus a jas, který podtrhuje vysoce estetická forma. Aleš Lamr patří na české výtvarné scéně k nemnoha bytostným koloristům a jeho obrazy jsou svým stylem nezaměnitelné.