Lot 109
VÁZA

20. léta 20. století
přejímané, vrstvené a leptané sklo
36 cm (v)
značeno: Harrach

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR
Dosažená cena
13 000 CZK
   |   542 EUR

Secesní váza s florálním dekorem ve žluto-červené barevnosti je z produkce harrachovských skláren, nejstarší fungující sklárny na světě. Světové veřejnosti se harrachovská sklárna představila na první Světové výstavě, která se konala roku 1851 v Londýně. V průběhu 19. a 20. století sklárna třikrát vyhořela, byla však pokaždé obnovena.