Lot 229
Otto Eckert (1910 - 1995) VÁZA

70. léta 20. století
glazovaná keramika
26 cm (v)
signováno zespodu: Eckert

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR
Dosažená cena
11 000 CZK
   |   458 EUR

Otto Eckert - český sochař, keramik, pedagog, kurátor a fotograf. Od roku 1956 byl členem Académie internationale de la céramique (od r. 1967 i viceprezidentem), díky tomu se mu podařilo v roce 1962 uspořádat mezinárodní výstavu keramiky v Praze. Soustředil se spíše na jednodušší užitou keramiku pod vlivem funkcionalismu, ale s náročnější povrchovou úpravou, zejména vrstvených a následně proškrabovaných barevných glazur. Ceněny jsou jeho porcelánové servisy navržené pro Expo 58.