Lot 167
Bohuslav Reynek (1892 - 1971) UKŘIŽOVÁNÍ

50. léta 20. století
suchá jehla, monotyp, papír
13,5 x 8 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Reynek

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

V Reynkově pojetí Nového zákona zcela dominuje příběh zrady a umučení Krista, na který vytvořil nespočet variací. Pašijové náměty jsou jeho vůbec nejčastěji zpracované náměty. Bohuslav Reynek byl český grafik, básník a překladatel, jehož grafické listy můžeme vnímat jako vizuální transkripci básnického jazyka. Ve 30. letech postupně ustupoval od kresby uhlem a pastelem a začal používat techniku suché jehly a leptu.