Lot 256
Pasta Oner (1979) SUCCESS IS THE BEST REVENGE

2016
kombinovaná technika, plátno
60 x 90 cm (v x š)
sign. verso: Pasta Oner

Vyvolávací cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK
   |   1 875 EUR

Pasta Oner patří k nejvýraznějším představitelům současné české umělecké scény. Přesto, že se v jádru své práce dotýká principů „postprodukce“, vymyká se svou tvorbou aktuálním dominantním proudům post-konceptuálních strategií ve vizuálním umění. Snoubí a zároveň překračuje klasické žánrové kategorie pop artu a cartoon estetiky. Dílo Pasty Onera, jež zahrnuje akrylovou malbu a vytváření závěsných obrazů stejně tak jako navrhování prostorových objektů, plastik, instalací a realizace muralů, svým charakteristickým způsobem reflektuje a ironizuje současnou popkulturní společnost.