Lot 23
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

2. polovina 18. století
černěné dřevo, mosaz, zlacené dřevo, bronz, ocel, zvonovina, sklo
55 cm (v)
signováno dole na ciferníku: Joan Sazalch in Pawlowitz

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Vzácné pozdně barokní hodiny jsou tvořeny bednou z černěného dřeva s mansardovou střechou a bočními sklíčky, kterou doplňují mosazné figurální a florální ozdoby. Mosazný ciferník lemovaný lištou ze zlaceného dřeva je bohatě zdoben rokokovými ornamenty, na okruží s římskými a arabskými číslicemi mezi nimiž je i signatura hodináře, a sestává z několika funkcí: datumář a mechanismus pro vypínání a zapínání bití. Vzadu za skleněnými dvířky dva zvonky se čtvrťovým bitím. Restaurováno.