Lot 188
Pavla Mautnerová (1919 - 2001) SAKRÁLNÍ PROSTOR

60. léta 20. století
kombinovaná technika, karton
100 x 70 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR

Pavla Mautnerová měla blízko k intuitivním a spontánním metaforám. Pracovala s rychleschnoucími plastickými barvami a se sochařskou přesností z nich budovala chrám duše. Sakrální prostor vyplňovala působivými smyslovými barvami a používala symboly kruhu a lomených gotických oblouků, které ohraničovaly prostor sakrálního charakteru. Citlivé a existenciální motivy spojují tvorbu Pavly Mautnerové a Roberta Piesena v oduševnělý svazek, který se navzájem motivuje a prolíná.