Lot 73
Karel Veran (1887 - ????) RYBÍ TRH

1. třetina 20. století
akvarel, karton
26 x 35 cm (v x š)
sign. vlevo dole: K Veran

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Karel Veran, narozen roku 1887, byl malíř a reklamní výtvarník. V letech 1909 až 1914 byl zaměstnán jako kreslíř u firmy J. L. Bayer v Kolíně. V této době vzniklo několik akvarelů s motivem Kolína a některé byly v roce 1912 vydány jako pohlednice.