Lot 122
Milada Marešová (1901 - 1987) PRŮVOD

1931
akvarel, kvaš, karton
34,5 x 47 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Marešová 1931

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR

Milada Marešová projevila výjimečný talent v zachycování různých poloh života. Vypráví příběhy, zachycuje lidské osudy, mnohdy až ironizuje skutečnost. Přestože byla téměř zapomenuta, dostává se jí dnes opět oprávněné pozornosti vlivem silného sociálního cítění a snadno rozpoznatelné umělecké zkratky, která by se dala označit až za předchůdce dnešní komiksové tvorby. Milada Marešová je dnes již uznávána jako mnohostranná umělkyně, která významně přispěla do repertoáru českého umění a je sběratelsky vyhledávána.