Lot 16
Neznámý Autor PORTRÉT KONĚ

18. století
olej, plátno
45,5 x 54,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 125 EUR

Stylizované barokní portréty koní patřily k oblíbeným doplňkům reprezentačních místností, kde koně vizuálně doprovázeli člověka obdobně jako ve své fyzické podobě. Mladý lipicán v lonžovacím postroji je zachycen ve vznosném a kadencovaném pohybu, který patří k požadovaným drezurním výstupům.