Lot 168
PAMÁTNÍK JOSEFA POLÁČKA

50. léta 20. století
různé techniky, papír
30 x 22 cm (v x š)
sign. různými autory u jednotlivých kreseb

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR
poaukční prodej

Památník Josefa Poláčka, člena S.V.U. Mánes, kterému se jeho spolupracovníci za usilovnou práci a péči o výstavy rozhodli na památku věnovat soubor kreseb tehdejších umělců. Mezi přispěvateli najdeme Josefa Ladu, Adolfa Hofmeistera, Emila Fillu, Maxe Švabinského, Františka Tichého, Karla Svolinského a mnohé další. Původní vazba.