Lot 104
Ferdiš Kostka (1878 - 1951) MUZIKANT STUPAVA

Počátek 20. století
glazovaná keramika
25 cm (v)
signováno zespodu: FK. / ST

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR

Postava folklórního muzikanta je dílem významného lidového džbánkaře a figurálního keramika Ferdiše Kostky, který svou tvorbou i technikou navazoval na slavnou habánskou keramiku. Tak jako jeho bratr Ján upřednostňoval výjevy ze současného stupavského života, soustředil se i Ferdiš na lid a život své rodné vesnice. Se sestrou Máriou navrhovali skupinové série o několika figurách znázorňující práci a zábavu lidu.