Lot 61
Antonín Hudeček (1872 - 1941) MOTIV Z OKOŘE

Kolem 1900
olej, karton
66 x 50 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Ant. Hudeček

Vyvolávací cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK
   |   7 083 EUR

Plenérová kompozice z Okoře se váže k oblíbeným autorským východiskům Antonína Hudečka, která na sebe vzájemně navazují a vytvářejí věrný a citlivý obraz jeho milované krajiny. Motiv z Okoře promítá vitální dynamiku do celkového barvitého vyznění i do úderů štětce, které se vlní do rytmu krajiny. Tichá avšak sugestivní krajina dosvědčuje kvality Hudečkova krajinářství i jeho tehdejší úspěchy na mezinárodní výtvarné scéně.