Lot 59
Julius Mařák (1832 - 1899) LESNÍ CESTA

80. léta 19. století
olej, karton
21,5 x 13 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J.M.

Vyvolávací cena
70 000 CZK
   |   2 917 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložená studie je nepichybnou a příznačnou prací Julia Mařáka. Její vznik můžeme do druhé poloviny osmdesátých let 19. století. V roce 1885 podnikla Mařák řadu cest podél toku Dunaje a po Dolních Rakousích. Nejvíce se mu líbilo na panství Rothschildových v Gamingu, kde Rotschild vlastnil a opatroval kus pralesa. Mařák byl nějaký čas Rothschildovým hostem a vytvořil řadu kresebných a olejových studií s pohledy do lesních interiérů, některé se později staly podnětem k velkým malbám."