Lot 259
Ludmila Padrtová (1931 - 2016) LES NADOHLED

2014
textil, textil, tuš
81 x 58 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Pad 2014

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK
   |   1 333 EUR

Maliřská kompozice navazující na cyklus kreseb: Řeč barev - barevné fleky. Ludmila Padrtová vytvořila v druhé polovině 50. let 20. století téměř v utajení pozoruhodnou kolekci obrazů a kreseb řazených do širokého proudu lyrické abstrakce. Její tehdejší úsilí ji podle historiků umění povyšuje vedle Vladimíra Boudníka na ústřední postavu počátků české poválečné abstrakce. Předložené dílo patří do její pozdní tvorby, kterou navázala na práce před rokem 1961, kdy tvorbu předčasně ukončila.