Lot 17
Rosa da Tivoli (1655 - 1706) KRAJINA S PASTÝŘEM

Kolem 1700
olej, plátno
98 x 74,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Rosa da Tivoli byl německý barokní malíř, působící v Římě a okolí od roku 1677. Právě v Tivoli měl rozlehlou usedlost s početnými zvířecími obyvateli, aby je mohl malovat věrně v živých pózách. Mezi přáteli byl velmi oblíben a jeho domu se říkalo "Noemova archa". Živil se převážně menšími formáty a za života nebyl patřičně doceněn. Krajina s pastýřem je typickou ukázkou jeho tvorby. K obrazu je přiložena restaurátorská zpráva Šárky a Petra Bergerových.