Lot 65
Tavík František Šimon (1877 - 1942) KOUPÁNÍ U MOŘE

Kolem 1904
olej, plátno
46 x 55 cm (v x š)
sign. vpravo dole: TF Šimon

Vyvolávací cena
48 000 CZK
   |   2 000 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Tavík František Šimon podnikl díky Hlávkově stipendiu cestu do Francie a touha cestovat ho již neopustila. Dlouhodobě zůstal v Paříži, kde se živil prodejem svých propracovaných grafik. V roce 1926 Tavík František Šimon podnikl cestu kolem světa, kdy přes západní Evropu navštívil nejprve USA, Havaj, Japonsko, Čínu, Cejlon a Suez. Koupání u moře připomíná některá jeho díla z cest do Francie, kdy výtvarně navazuje na práce francouzských impresionistů.