Lot 47
IMPOZANTNÍ ORLOJOVÉ STOJACÍ HODINY

2. polovina 19. století
mahagon, zlacené dřevo, smalt, ocel, mosaz, sklo
233 x 96 x 46 cm (v x š x h)
signováno na ciferníku: ALLARD

Vyvolávací cena
500 000 CZK
   |   20 833 EUR

Zcela unikátní orlojové stojací hodiny v mahagonové bedně s několika funkcemi mezi něž patří ukazatel lunární fáze, ukazatel kalendářního měsíce, ukazatel dvacetičtyřhodinového cyklu s rozdělením dne a noci, ukazatelem dnů, barometr a datumář. Velký skleněný ciferník s ocelovými ručičkami a se signaturou hodináře: ALLARD. Třídenní chod, stroj v chodu, půlové bití. Restaurováno.