Lot 86
Vlastislav Hofman (1884 - 1964) IDIOT

1916
tužka, papír
Ve výřezu 30 x 18 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Vl. Hofman 1916

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
31 000 CZK
   |   1 292 EUR

Kresebná ilustrace k ikonickému románu Fjodora Dostojevského z roku 1869 - Idiot. Vlastislav Hofman - muž mnoha talentů, vytvořil cyklus celkem 30 kreseb ústředních postav Dostojevského románů. Soubor portrétů je ovlivněn kubismem a byl reprodukován formou litografií. Inventární štítek Waldesovy obrazárny č. 1308.