Lot 21
FRANCOUZSKÁ KOMODA Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.

Kolem 1730
palisandr, mosaz, červený mramor
84 x 129 x 66 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 958 EUR

Výjimečná robustní francouzská komoda z období vlády Ludvíka XV. patří k ukázkám spojení kvalitní řemeslné cizelérské tradice s dynamickým chápáním barokního tvarosloví. Celkem tři šuplíky s masivním mosazným figurálním kováním. Po rozích od nohou k vrchní desce táhnoucí se florální motivy z mosazi uprostřed s výraznými maskarony. Kresba dřeva dotvořena skládaným palisandrem do složité geometrické intarzie. Kompletně restaurováno.