Lot 174
Jiří Trnka (1912 - 1969) CHLAPEC SE ŽLUTOU ŠÁLOU

40. léta 20. století
olej, lepenka
20,5 x 20,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Trnka

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

Jiří Trnka se svým vlivem dotkl několika generací diváků. Jean Cocteau se o něm vyjádřil: "Trnka – to je království dětství a poezie.“ Na studijní návštěvu za ním přijeli i pracovníci ze studia Walta Disneye. Kromě ilustrační tvorby, která tvoří většinu jeho dostupných prací, vytvářel i svébytné a vyzrálé malířské dílo, které stálo i u zrodu jeho výtvarného stylu a je sběratelsky velmi cenné. Verso se studijní kresbou bojovníka.