Lot 62
Tavík František Šimon (1877 - 1942) BENÁTKY

1902
olej, karton
36,5 x 28 cm (v x š)
sign. vlevo dole: F. Šimon 1902

Vyvolávací cena
36 000 CZK
   |   1 500 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR

Tavík František Šimon patřil mezi žáky Maxe Pirnera a řadil se mezi významné malíře, grafiky a později učitele na AVU. Byl členem S.V.U. Mánes a spoluzakladatel sdružení Hollar. Benátky představují záznam z jeho četných cest po celém světě.