Lot 191
Josef Vohrabal (1908 - 1994) AKT

1964
olej, plátno
92 x 67 cm (v x š)
sign. vlevo dole: J Vohrabal 64

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK
   |   6 250 EUR

Josef Vohrabal patří mezi brněnské malíře, kteří získávají v současné době na popularitě. Malovat se naučil sám, ovlivňovali jej především Bohumír Matal a Jánuš Kubíček. V 50. a 60. letech se nacházel v období malířského hledání, kdy skrze abstrahovanou figuru nachází svůj malířský názor a pracuje s harmonií barev, rytmem a dynamikou. Abstrahované ženské křivky i hráči na hudební nástroje se na plátně rytmicky vlní.