18 000 CZK
| 750 EUR
Lot 200
ČERT A KÁČA
80. léta 20. století
kresba štětcem a tuší, akvarel, papír
450 x 331 mm (v x š)
sign dole ke středu: Neprakta
Vyvolávací cena
Dosažená cena
34 000 CZK
| 1 417 EUR
| 1 417 EUR
Neprakta byl činný v několika výtvarných oborech, avšak nejznámější je jeho rozsáhlá tvorba karikaturní a humoristická. Typická je pro něj hrubě zjednodušená obrysová linie vedená širokou stopou a karikujíci deformace tvaru. Zjevná inspirace Josefem Ladou je ve vyznění značně posunuta k výraznější bezohlednosti, direktnosti a kritičnosti. V tomto smyslu je nabízená velkoformátová kresba typickou ukázkou Nepraktova díla.