Lot 41
PÁROVÉ MALBY GOTICKÉ STAVBY
80. léta 19. století
Olej, plátno
26,5 x 20 cm (v x š)
Nesignováno
| 1 400 EUR
| 1 480 EUR
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložené protějškové obrazy, záběr na exteriér gotické budovy se schodištěm a pohled do interiéru gotické architektury jsou nepochybnou Louisy Piepenhagenové. Louisa zprvu malovala motivicky podobné krajiny jako její otec, ale později se vymanila z otcova vlivu a věnovala se architektonickým námětům. Nejprve malovala architektury zasazené do krajinného rámce, v roce 1884 procestovala se sestrou Charlottou Itálii, kde vznikaly její pohledy na Villu d'Este a na různá italská města a průplavy, později se věnovala především zobrazování šlechtických a měšťanských interiérů, které tvořilo v 19. století specifický malířský obor.