45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 22
KOMODA Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.
Kolem 1770
Růžové dřevo, mahagon, javor, černěná hruška, mramor, v ohni zlacený bronz
91 x 102 x 49 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
90 000 CZK
| 3 600 EUR
| 3 600 EUR
Komoda z období Ludvíka XV. představuje ukázku mistrného zpracování v ohni zlaceného bronzu a bohaté intarzie spočívající ve florálních motivech. Nabízená komoda se vyznačuje netypickými tmavými nohami zakončené vzadu bronzovými lvími packami. Intarzovaná kytice ve váze v čelním pohledu je rámována do mahagonového intarzovaného rámu. Nepatrné zásahy v 19. století. Původní klíč. K restaurování.