Lot 40
DVĚ KRAJINY
50. léta 19. století
Olej, dřevo
17 x 22 cm (v x š)
Značeno na jednom z obrázků "AP"
| 1 520 EUR
| 3 000 EUR
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Obrazy komorních rozměrů Krajina se zříceninou a Měsíčná noc jsou nepochybnými a krásnými díly Augusta Bedřicha Piepenhagena. Kompozice obrazů, jejich barevnost a námět jsou pro Piepenhagena typické. Právě ve čtyřicátých a padesátých letech Piepenhagen neúnavně parafrázoval podobná témata za různého ročního období a denní doby, krajiny opuštěné i oživené osamělým poutníkem či rybářem. Obdobné motivy najdeme i v umělcových vzornících, které prostřednictvím svých přátel rozesílal na ukázku a na jejich základě přijímal objednávky. Předložené protějškové obrazy Krajina se zříceninou a Měsíční noc jsou velmi krásné ukázky Piepenhagenova osobitého malířského mistrovství."