45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 99
DÍVKA S VĚNEČKEM
Kolem 1915
Olej, plátno
37,5 x 30 cm (v x š)
Vpravo dole "V Nechleba"
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Reprezentativní portrét rusovlasé dívky s věnečkem patří k typickým ukázkám uměleckého zaměření a stylu malíře Vratislava Nechleby. Ve svém projevu byl značně konzervativní, navazoval na staré mistry a ostře vystupoval proti moderně. Vratislav Nechleba byl českým malířem, žákem Maxe Pirnera a později i profesorem na AVU. Zaměřoval se především na portréty reprezentačního charakteru (E. Vojan, T. F. Šimon).