10 000 CZK
| 400 EUR
Lot 92
STŮL "FLEDERMAUS"
1906
mořený buk, mosaz, opaxitové sklo
73,5 x 67 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 720 EUR
| 720 EUR
Stůl byl navržen významným architektem a designérem Wiener Werkstätte Josefem Hoffmannem v roce 1906 a vyroben dílnou J. & J. Kohn (signováno zespoda desky stolu J. & J. Kohn Teschen Austria). Označení „fledermaus“ nese celá souprava nábytku, která byla navržena za účelem zařízení významného kabaretu Fledermaus ve Vídni. Černá deska na vrchu stolu bez známek poškození. Lit.: Kohn factory catalogue, 1906, p. 27.