30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 99
PRAŽSKÉ NOKTURNO
1923
Olej, plátno
74 x 95 cm (v x š)
Vpravo dole "F. Líbal"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
37 000 CZK
| 1 480 EUR
| 1 480 EUR
František Líbal studoval na pražské akademii u Vlaho Bukovace a Maxe Pirnera. Po dokončení studií hodně cestoval a vytvořil soubor vyobrazení katedrál, který je pro svou celistvost velmi oceňován. K pražským vedutám se František Líbal vracel během celého svého života a maloval je svižným a brilantním způsobem v nejrůznějších denních i ročních dobách. Pražské nokturno vyniká zejména svou atmosférou a stylizací, která připomíná díla Jakuba Schikanedera. Využití lidské stafáže je u Františka Líbala spíše ojedinělé, zde však velmi vhodně dotváří náboj celé kompozice.